Reklamı Kapat


Reklamı KapatYandex.Metrica

Çig Köfteci Battal Bey Vergi Dairesi

Adres Adres : Baris Mah. 302 sk. No:15B
Şirinyer izmir
TelefonNumarasi Telefon Numarası : 0536 9982909
WebSitesi Web Sitesi :
MailAdresi E- Posta Adresi :
CalismaSaati Çalışma Saatleri : 12:00 - 02:00


HakkımızdaOldukça yüksek miktarda lif içermesi bulguru bagirsak çalismasindan önemli bir pozisyona getirmistir. Liflerin ayrica tok tutucu bir özellige sahip olmasi,bulgura kilo kontrolünde de önemli rol yüklemistir. Dünya Saglik Örgütünün belirttigi üzere günde 25-30 gr. Civarinda lif ihtiyacimiz buluinmaktadir. Bu ihtiyacimizi da 1 tabak bulgurla çok rahat sekilde karsilayabilirsiniz.

Yapisindaki B1 vitaminleri;sinir ve sindirim sistemimizin güçlenmesinde önemli rol oynamaktadir.Ayrica bu vitaminin, beriberi hastaliginin önlenmesinde düzenli tüketilmesi gerekmektedir.
Bulgur bütün bunlarin disinda yapisinda içerdigi folik asit sayesinde hamile annelerin bebeklerinin zeka seviyesini ilerletme de oldukça gereklidir.
Bulgunun glisemik endeksinin düsük olmasi sebebiyle,bulgur uzun süre tok tutar,kana yavas karistigi içinde diyetlerde kullanilabilecek bir üründür.Ayrica da seker hastalarina tavsiye edilir.Ayrica salatalard,sicak ve soguk yemeklerde kullanilan bir malzeme olmasi nedeniyle oldukça çesitlilik sunan bir üründür.


Hz.Ibrahim zamaninda insanlarin bulguru el ile yogurup et ilave etmesi ve ihtiyaçlarini gidermek için bir çesit yiyecek hazirlanmasi ile günümüze tasinmistir.Mazisi binlerce seneye dayanmaktadir. Etiketler